Prodlužte životnost pneumatik na vaší motorce

Velice zásadní je samotný výběr pneumatik na vaši motorku. Tím to všechno začíná. Při výběru pneumatiky tak dbejte zejména na to, pro jakou motorku je vybíráte. Vždy by měly být vybírány pouze na jeden konkrétní model. U pneumatik na motokros to platí obzvlášť. Velice často jsou prodávané pneumatiky, které byly testované profesionálními jezdci. Stále se však nabízejí ve velmi dobrém stavu. Problémem je však to, že již nemusí být tak odolné, a při větší zátěži může dojít k jejich poškození. Další variantou je koupě nových pneumatik . Zde se zajímejte především o rok jejich výroby. Často leží pneumatiky ve skladu již nějakou dobu, čímž může dojít k jejich chátrání.

motorkář

Jakmile však koupíte nové pneumatiky, nezapomeňte na to, že bude chvíli trvat, než se zajedou. Tudíž je potřeba dbát na bezpečnost dvojnásobně. Motorka se totiž může chovat jinak.

Jakmile koupíte nové pneumatiky, je potřeba se o ně správně starat

  • V první řadě je potřeba dbát na to, aby byly pneumatiky správně nasazené. To znamená, ty co jsou určené dopředu, budou vpředu a ty, co jsou určené dozadu, budou vzadu. Řidiči si mnohdy pneumatiky zaměňují kvůli lepšímu vzorku, což je ale špatně.
  • Jestliže jsou pneumatiky nerovnoměrně opotřebené, může to způsobit nestabilitu celé motorky a nestabilní jízdu. To je špatně! Vždy byste tak měli kupovat pneumatiky současně.

silniční motorka


  • Správné nahuštění prodlužuje životnost. Proto je potřeba jej změřit, nejlépe přímo pomocí manometru. Měření tlaku bystě měli provádět před každou jízdou, mnoho řidičů to však považuje za zdržování. No každý dělá, jak myslí. Tlak je samozřejmě potřeba upravovat dle pokynů výrobce.
  • Skladování je také velmi důležité. Pneumatiky by neměly být umístěny na dešti, slunci či mrazu. Z uvedeného tedy vyplývá, že by měly být skladovány http://www.ekotab.cz/stojan-stabilni/ v uzavřeném prostoru se stabilní teplotou.